I n t e n c j e    m s z a l n e

Poniedziałek – 18. 03. ’24 dzień powszedni

Msza święta godz. 1700 + Radosława Wiloch

Wtorek – 19. 03. ’24 Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

Msza święta godz. 1700 + Celinę – 11 r. śm. i Eugeniusza Zalewskich

Środa – 20. 03. ’24 dzień powszedni

Msza święta godz. 1630 + Jana Tartas pp 2/10

Msza święta godz. 1700  O zdrowie i Boże błog. dla Marii i Witolda

Czwartek – 21. 03. ’24 dzień powszedni

Msza święta godz. 1700 + Stefana Bucholskiego pp 1/16

Piątek – 22. 03. ’24 – dzień powszedni – Droga Krzyżowa ze Stupska do Konopek po Mszy św.

Msza święta godz. 1800 za Parafian

Sobota – 23. 03. ’24 dzień powszedni

Msza święta godz. 1700 +Arkadiusza Kujawowicz – 1 r. śm.

NIEDZIELA  24. 03. ’24  – Niedziela Męki Pańskiej

Msza święta godz.   830  + Zofię 40 r. śm., i Jana Witkowskich

Msza święta godz. 1030 (Konopki) + Andrzeja Pawlak – 10 r. śm., Wandę i Bolesława Grzelak

Msza święta godz. 1200  za parafian

• Ogłoszenia

Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II

Relikwie św. Jana Pawła II I Stopnia w STUPSKU

Szkoła Podstawowa w Morawach nosi imię Kard. Stefana Wyszyńskiego

• W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.
  • Do świąt paschalnych pozostało coraz mniej czasu, już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy: spowiedź święta przedświąteczna dają nam możliwość doświadczenia uzdrawiającej i przebaczającej mocy Pana.
  • Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali, a w piątek na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ze Stupska do Konopek o godzinie 1830.
  • Trwają wielkopostne akcje pomocowe CARITASU. Są rozprowadzane wielkanocne czekoladowe. Proszę po przekazywanie skarbonek w Niedzielę Palmową i Wielki Czwartek.
  • We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego.
  • W piątek 22 marca, wyruszymy Drogą Krzyżową po Mszy św. o godzinie 1800 ze Stupska do Konopek.
  • Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Przed Sumą / Mszą ze szczególnym udziałem dzieci pragniemy zorganizować procesję: MARSZ DLA JEZUSA. Przygotujmy zatem palmy i transparenty mówiące o naszej wierze i przynależności do Chrystusa.
  • W kolejnym numerze naszego biuletynu parafialnego, jak i na stronie internetowej parafii umieścimy już program celebracji wielkotygodniowych.

Plan Adoracji w Wielki Piątek przy Ołtarzu Wystawienia Najświętszego Sakramentu oraz w Wielką Sobotę przy Grobie Pana Jezusa w następującym porządku: 900 – 1000 – Strzałkowo; 1000 – 1100 – Morawy; 1100 – 1200 – Konopki: ulice: Ciechanowska, Zacisze, Południowa, Nadrzeczna; 1200 -1300 – Konopki: ulice: Polna, Ogrodowa, Sportowa, Nowa, Konopnickiej, Mickiewicza, Słoneczna, Kwiatowa; 1300 – 1400 – Konopki: ulice: Kredytowa, Handlowa, Spółdzielcza, Leśna, Mazowiecka; 1500 – 1600 – Konopki: ulice: Przemysłowa, Rynkowa, Boczna, Mławska, Kolejowa. Pieczyska, 1600 – 1700 – Stupsk: ulice: Dąbrowskiej, Moniuszki, Tuwima, Słowackiego, Matejki, Staszica, Witosa, Wyspiańskiego, Asnyka; 1600 – 1700 – Stupsk: ulice: Konopnickiej, Kochanowskiego, Prusa, Kopernika, Orzeszkowej; 1700 – 1800 – Stupsk: ulice: Sienkiewicza, Mickiewicza, Szymborskiej.

• Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa i Ołtarza Wystawienia: mieszkańcom Strzałkowa, K. Dymkowskiej, E. Dzilińskiej, K. Eremus, P. Potyrała, P Żebrowskiej.
  • W czwartek Adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej do godziny 1800.
  • Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

Za udział w nabożeństwie „Gorzkie żale” w kościele może uzyskać odpust zupełny raz w tygodniu, dowolnego dnia, w okresie Wielkiego Postu. Należy wziąć udział w nabożeństwie w kościele – nie wystarczy prywatne odmówienie „Gorzkich żali”.

Odpust zupełny można otrzymać pod zwykłymi warunkami. Są nimi:

brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego bycie w stanie łaski uświęcającej (lub spowiedź)

przyjęcie Komunii Świętej modlitwa w intencjach, w których modli się Ojciec Święty np. „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Mario” wykonanie czynności związanej z odpustem

Instrukcja Biskupa Płockiego o przygotowaniu i sprawowaniu sakramentu małżeństwa

artykuł – Fronda.